CSS Codes

Hírek és Események

Következő 5 cikkElőző 5 cikk

Nem nőttünk fel a brazilokhoz

A szombaton Hollandia felett aratott céltudatos győzelem után ma Brazília nemzeti csapatával mérkőzött meg a magyar válogatott. A Batta Kupa záró meccsét hét góllal bukták be a lányok, így Brazíliába repül a Batta Kupa.

A húsvét vasárnap déli időpont ellenére megtelt a százhalombattai sportcsarnok, így a külső segítség adott volt válogatottunknak egy jó szerepléshez. A start nem ment olyan jól a csapatnak, mint az előző napon, Amorim rendesen kivette a részét a brazil helyzetek kialakításában, illetve végrehajtásában, ennek is volt köszönhető ellenfelünk vezetése (10. perc: 4-6). Nálunk sok volt a kihagyott ziccer, ráadásul már rögtön az első büntetésünk is kimaradt. A brazilok lazán, felszabadultan játszottak, már a 13. percben kínai figura végrehajtására is bátorkodtak, ráadásul mindazt emberhátrányban.

Feltűnően sok védekezés-támadásos embercserével dolgozott a magyar csapat, így nem is csoda, hogy az éppen pályára futó játékosok nem tudtak annyira pörögni, mint amit a meccs tempója megkívánt volna (17. perc: 7-9). Az egyre jobban védekező dél-amerikaiakhoz beállt a Hypo-s Piedade is, ami újabb komoly erősítést jelentett. A siófoki Pinheiro pályára kerülése után azonnal kétszer is bevette Herr kapuját, majd még a többiek is belehúztak, így a 26. percre már hat volt közte (10-16). Nagyon össze kellett volna szednie magát Ferlingéknek, de Mátéfi Eszter sem tudott már időkéréssel segíteni, mivel ezt a lehetőségét ekkorra már kihasználta. Félidőben: 12-17.

Brazília a szünet után is ugyanazzal, ha nem nagyobb lelkesedéssel tért vissza, mint amivel azelőtt abbahagyta. mi pedig egy szép találatig sem jutottunk (38. perc: 14-21). Görbicz újabb büntető-hibázása után ezt a felelősséget Ferling vette le a válláról. Beállóban ismét feltűnt az első játékrészben már szerepet kapó Kisfaludy is, aki ezúttal Szabó Valéria helyett kapott lehetőséget. A felzárkózás ekkor elindult, ám azt több mint másfél percig kettős emberhátrányos szituáció nehezítette (44. perc: 19-24).

Idő még lett volna a korrekcióhoz, de sajnos, amit láttunk, az nem az időn múlott. A brazilok jó erőbeosztással, és végig koncentráltan kézilabdáztak, nálunk viszont csak a kétségbeesés és tehetetlenség ült az arcokon ((51. perc: 20-27). A végjátékban még néhány magyar találatnak örülhetett a publikum, csak hogy egy kis örömük legyek az ürömben. Mivel az egyértelmű volt, hogy körbeverés lesz a három résztvevő csapat között, ezért a gólkülönbség is fontos lett volna, de a mínusz hét csak a torna harmadik, utolsó helyére lett elég. Végeredmény: 25-32.

Felfrissülten, szép játékkal nyert csapatunk

Bár a két vendégcsapat a pénteki napon már megmérkőzött egymással, a magyar válogatott debütálására szombatig kellett várnia a Batta Kupa közönségének. A Dabason, Hollandia ellen vívott találkozón tökéletesen helytálltak lányaink.

A hatodik percben szerezte első találatát a vendég együttes, miközben a mieink Kovacsicz és Görbicz góljaival stabilan kezükben tartották a meccs irányítását. A támadójátékunk a korábbiakhoz képest sokkal fantáziadúsabb volt, és Pálingerre is lehetett számítani (10. perc: 7-3). Már a 13. percben pályára küldte szövetségi kapitányunk a nemzeti színekben debütáló Rédei Soóst, akinek szerencsére egy jól működő gépezetbe kellett beilleszkednie (15. perc: 10-4).

Mátéfi Eszter folyamatosan váltogatta az embereit, sorra bevetette a visszatérőket is, ám eközben a hollandok sem tétlenkedtek, hanem lassacskán nekiláttak a hátrányuk ledolgozásának (21. perc: 11-9). Pálinger nagyszerű hosszú indításokkal segítette társait, miközben ellene főként a narancssárgák szélsői tudtak eredményesek lenni (28. perc: 16-13). Az első félidőt négygólos előnnyel zárta Magyarország (17-13).

Dupla holland találattal indult a második harminc perc, de gyorsan kapcsoltak lányaink, így ekkor sem volt sok izgulnivaló (38. perc: 20-16). Az utolsó szűk húsz percre Herr Orsolya kapott lehetőséget, aki rögtön egy ziccerrel mutatkozott be. Visserék sokkal pörgősebb játékkal rukkoltak elő, mint az első félidőben, ennek köszönhetően sokkal nagyobb összpontosításra kényszerítették csapatunkat (45. perc: 23-20).

Debbie Bont amint beszállt a csatába, azonnal szórta is a gólokat, de szerencsére ettől még nem romlottak a mieink esélyei (51. perc: 26-22). Ezen kívül semmi extra megújulást nem láthattunk az ellenfélen, aki némileg belefásult a mérkőzésbe, ám ez a tény egyáltalán nem kisebbíti a magyarok teljesítményét. A válogatottunk higgadtan, a találkozót végig uralva szerezte meg első győzelmét a Batta Kupán. Végeredmény: 28-24.

Visszavágás vagy felkészülés a cél

Pofonok, rúgások, vereség. Tömören ezek jellemezték a magyar és a holland válogatott legutóbbi egymás elleni mérkőzését a decemberi Európa-bajnokságon. A vb-felkészülés jegyében zajló Batta Kupán most eljött az idő a visszavágásra.

Csalódott vagyok, mert egy pillanatig nem volt esélyünk. Nem tudtuk az előzetesen tervezett kemény védekezésünket játszani, támadásban rendkívül rosszul, félmagasan lőttünk. Huszonöt technikai hibát követtünk el, ami két mérkőzésre is "elég", eközben a hollandokat engedtük játszani, pedig készültünk ellenük. Ma mindenhol gyengék voltunk. Csalódott vagyok amiatt is, mert azt hittem, a lányok félreteszik a fáradtságot és mindent beleadva küzdenek majd, ehelyett azt láttam, nem égünk azon a hőfokon, ahogy a hollandok. Sebességkülönbség volt a két csapat között, már az elején nagy előnyt adtunk nekik, és hiába váltottunk a második félidőben védekezést, nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, és elszállt a játékosok hite. Nehéz kimondani, de teljesen megérdemelten nyertek a hollandok.

"A lányok nem kímélték magukat"

magyar nőikézilabda-válogatott a hétvégén Hollandia és Brazília ellen lép pályára a Batta Kupa keretében. A Tatai Edzőtáborból Mátéfi Eszter szövetségi kapitány adott helyzetjelentést a handball.hu kérésére.

"A klubcsapataink nemzetközi szereplése felemásra sikeredett: az ETO-nak sajnos nem sikerült bejutnia BL-döntőbe, így a győriek emiatt érhetően csalódottan érkeztek az összetartásra. A Fradi játékosai viszont nagy siker után érkeztetek Tatára, így jó passzban és jó formában vannak. Hozzátenném, hogy a győriek elég hamar túltették magukat a történteken, még ha nem is dolgozták fel teljesen, de a környezetváltozás érezhetően jót tett nekik. A lányok nagyon szépen dolgoztak a héten, mindenkin érzem az elszántságot. Hétfőn differenciált edzéseink voltak: a győri és a ferencvárosi játékosok regenerálódtak, kedden két gyakorlást, szerdán pedig egy hosszabbat vezényeltünk, csütörtökön kettőt, ma pedig még egy tréningünk lesz. Elvégeztük, amit elterveztünk, a lányok pedig maximálisan odatették magukat, nem kímélték egymást és saját magukat. Várom, hogy amiket a héten átvettünk, a hétvégi meccseken élesben is kipróbáljuk.

Zácsik Szandrára főleg támadásban, de védelemben is számítottam volna, de megoldjuk a kiesését. Most tizennyolcan vagyunk, három kapus és tizenöt mezőnyjátékos, akiket folyamatosan forgatunk. Korábban is szóba került már az Eb kapcsán, hogy kipróbáljuk a kétirányítós játékot, azaz, hogy iránytó fogja megoldani az átlövőposztot. Ez most jó alkalom lesz erre.

Herr Anitától kértem egy DVD felvételt, ő pedig elküldte a Lipcse elleni bajnokit, ahol nagyszerűen teljesített. Anitával már dolgoztam korábban is, amikor még a Békéscsabában szerepelt. Úgy látom, hogy nagyon jó állapotban van, a hétvégi mérkőzéseken pedig megnézzük, hogy mit tud hozzátenni ő és Soós Viki a játékhoz. Szeretném mindkét balkezest kipróbálni élesben is. Előny, hogy Herr Anita jól ismeri a németek játékosokat, kapusokat, igaz, hogy ez fordítva is igaz.

Először a hollandokkal játszunk, a mai Hollandia - Brazília összecsapásról pedig holnap reggel kapok felvételt. Van most egy külön videósunk, aki felveszi a mérkőzéseket, és összevágja az anyagokat. A hétvégi két meccset gyakorlásnak szánjuk. Megemlíteném, hogy leendő ellenfeleink a következő két világverseny házigazdái, ezért mindent megtesznek, megtettek azért, hogy ütőképes, jó csapatot alakítsanak ki.

Az Németországban zajló torna eredményeit elolvastam tegnap, láttam, hogy a németek egy góllal legyőzték a spanyolokat. Norvégia veresége, és tizennyolc dobott gólja meglepő, hiszen ennyit ők egy félidő alatt szoktak szórni. Úgy látom, hogy egyelőre a németek is keresik a legjobb csapatukat. Három edzőkollégám, Elek Gábor, Köstner Vilmos és Németh András kiutazott, a helyszínen nézik meg a németeket, és minél több információt gyűjtenek össze. A torna után megnézem a meccsek felvételeit, és konzultálok a kollégákkal, közösen megbeszéljük a történteket."

Mátéfi Eszter

Zácsik hazautazott, a többiek készülnek

Nemzeti együttesünk teljes erőbedobással készül a hétvégi Batta Kupára a Tatai Edzőtáborban. Visszatért azonban klubjába a Ferencváros válogatott átlövője, Zácsik Szandra, aki továbbra is gyomorproblémákkal küzd.

"A lányok a zsúfolt programjuk után hétfőre pihenőt kaptak, majd keddtől együtt gyakorolunk a hétvégi felkészülési mérkőzésekre. Szeretném, ha a Batta Kupán a gyakorlásé lenne a főszerep, és például a Hollandia elleni mérkőzést senki sem tekintené az európa-bajnoki találkozó visszavágójának" - fogalmazott Mátéfi Eszter szövetségi kapitány a handball.hu érdeklődésére.

"Zácsik Szandrát hazaengedtem, mert sajnos továbbra sem javultak gyomorproblémái. A többiek nagyon szépen dolgoznak, rendkívül elégedett vagyok velük. A győriek a BL-búcsú után ugyan érhetően nem túl jókedvűen érkeztek Tatára, de úgy látom, hogy a környezetváltozás jót tesz nekik" - zárta szavait Mátéfi Eszter.

A magyar keret:

Kapusok: Herr Orsolya (SYMA Váci NKSE), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO KC), Triffa Ágnes (DVSC-KORVEX)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE), Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: Herr Anita (Göppingen), Hornyák Ágnes (Győri Audi ETO KC), Rédei-Soós Viktória (SYMA Váci NKSE)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC),Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Beállók: Kisfaludy Anett (ÉTV-Érdi VSE), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Ferling Bernadett (Dunaújvárosi Regale Klíma), Tomori Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Juhász Gabriella (DVSC-KORVEX), Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC)

Eddigi klubjaid: Kisvárda SE, Dunaferr, Váci NKSE, ETO
Eddigi edzőid: Bujárszki Györgyné, Oláh Tibor, Imre Vilmos, Kerezsi Béla, Rácz Sándor, Zsiga Gyula, Kiss Szilárd, Mátéfi Eszter, Hajdú János, Vura József, Kenyeres József, Németh András, Róth Kálmán, Konkoly Csaba
Mióta játszol a Győri Audi ETO KC csapatában: 4 éve
Meddig érvényes a szerződésed: 2010.06.30
Legjobb eredményeid: VB III. hely, Olimpia 4. hely, BL döntő, 2x magyar bajnok, 3x Magyar Kupa győztes

Lapozó

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre